خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند (home automation) را میتوان به نوعی یکی از جدیدترین اختراعات دست بشر، برای تمامی جوامع نامید.

همانطور که تلفن های بیسیم (mobile)، بعد از اختراع و عمومی شدن، توانستند خیلی سریع گسترش پیدا کنند و در دسترس همگان قرار بگیرند. این تکنولوژی هم آینده ای مشابه موبایل ها خواهد داشت.

به طور کلی خانه هوشمند، خانه ای است که تمامی سیستم های صوتی، تصویری و هر آن چیزی که با برق کار میکنید (مانند مایکروویو) به طور هوشمند، از داخل خانه و یا حتی خارج از خانه کنترل میشود.

دیگر دوران تنظیم دستی درجه سیستم گرمایشی یا سرمایشی به پایان رسیده زیرا شما میتوانید با استفاده از سیستم های هوشمند، این کار را به طور خودکار انجام دهید.

حالتی را تصور کنید که در یک روز سرد زمستانی از سفر بازگشته اید و وارد منزل سرد و بی روح خود میشوید… اگر شما هم از یادآوری خاطرات گذشته آزرده خاطر شدید، بدانید که دیگر با استفاده از سیستم های هوشمند، چنین خاطراتی را باید به فراموشی سپرد زیرا با استفاده از این سیستم ها میتوانید قبل از ورود به خانه، سیستم گرمایشی را فعال و دمای منزل را به دمای دلخواه برسانید.

خانه هوشمند

خانه هوشمند

 

اما مزایای سیستم خانه هوشمند به همینجا ختم نمیشود.

با استفاده از این سیستم ها میتوانید هنگامی که بعد از یک روز پر مشغله و کاری به منزل باز میگردید، تنها با فشردن یک دکمه، محیط خانه را به آرامشبخش ترین حالت خود درآورید.

به این صورت که به صورت خودکار پرده های منزل کشیده میشود، نور منزل کم میشود، سیستم صوتی فعال میشود و موزیک لایت پخش میشود و هر وسیله ای که باعث تولید صدا میشود خاموش و سیستم تهویه با توجه به دمای اتاق، فعال میشود. همه و همه تنها با فشردن یک دکمه و انتخاب حالت ریلکسیشن سیستم خانه هوشمند!

این سیستم ها در ایران نوظهور هستند و هنوز به طور کامل فراگیر نشده اند و شما میتوانید با انتخاب این سیستم جز اولین افرادی باشید که راحتی و آسایش را انتخاب میکنید و باعث شگفتی اطرافیان خود میشوید…

این سیستم ها نه تنها در خانه بلکه در ساختمان ها و دیگر مراکز هم قابل استفاده و تعبیه هستند.

از دیگر محاسن این سیستم ها میتوان به این نکته اشاره کرد که نیاز به سیم کشی مجدد ندارند و هنگام نصب، موجب تخریب محل مورد نظر شما نمیشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *